Taş Kağıt Makas’ta doktorun söyledikleri Umut’u yıktı

Fecir, Harun’u arayarak Kadri’yle tehdit etmiş, Harun da çaresiz kalarak eve çağırmış. Eve polisler geldiğinde Umut minik makasla iplerini keserek oradan uzaklaştı. Bünyamin, savcılığa gelerek Süreyya’ya baskı yaptı. Rıza doktorun yanına geldi. Neşet hapis halinde gardiyanlar tarafından kasıtlı olarak aç bırakıldığını ifade etse de, doktor hastaneye sevk edilmesine gerek bulmadı.

UMUT KATİLİ HATIRLADI

Alev savcılık arşivinden daha önce Makbule cinayetiyle benzer şekilde işlenen olayları ortaya çıkardı. Alev’in anlattıkları sonrası Umut, “Acıbadem’de saatçi dükkanını paravan olarak kullanan bir kiralık katil var.” diyerek olay gecesi gördüklerini ve sonrasında Kadri’ye gelen telefonu hatırladı.

ALEV SON ANDA KURTULDU

Umut ile Neşet kiralık katilin saatçi dükkanına doğru yola çıktıklarına polis çevirmesine takıldı. Araçın muaynesi geçtiği için ceza kesildikten sonra yola devam ettiler. Alev çevirmede zaman kaybeden Umut’tan daha önce pasaja geldi. Çaycıya saat tamircisini sorduğu sırada kiralık katil onu duyarak olay yerinden uzaklaştı. Alev dükkana girdiğinde katil arkadan iple saldırdı. Umut ve Neşet son anda yetişerek Alev’i kurtardı.

KADRİ GÖZALTINDA

Umut katili teslim ederek detayları anlattıktan Kadri’nin azmettirici olduğunu söyledi. Ekipler Kadri için harekete geçtiği sırada Umut basın açıklaması yapıyordu. Rüya duyduklarına karşısında hayrete düştü. Polisler Kadri’yi gözlatına aldı.

YALANCI TANIK

Tutukluluğu devam eden Kadri hastaneye kaldırıldı. Rıza’yla oda arkadaşı oldular. Umut, Kadri ile Harun’un pişkinliğinden çok sinirlendi. Kadri’nin odada kendine söylediklerini Rıza oğluna anlattı. Umut mahkemeye tanık olarak Kadri’nin kardeşi Suat’ı getirdi. Tanık mahkemede söylediklerinin aksini ifade etti. Harun eline geçen bu kozla beraber Rıza’nın tanık olarak dinlenmesini istedi. Harun’un mahkeme salonunda Rıza’ya baskı yaparak Umut’u daha çok sinirlendirdi. Kadri’nin anlattıklarının hepsinin Harun’un oyunu olduğu ortaya çıktı. Harun davayı kazandı.

HARUN KAZA GÜNÜNÜ HATIRLADI

Rüya, Büşra Korkmaz cinayetiyle ilgili bildiklerini öğrenmek için Alev’i aradı. Alev, Büşra’nın en son Fecir’in eve dönüş partisinde sahneye çıktığını söylemesi üzerine Rüya şoke oldu. Harun, Rıza’ya teşekkür için hastaneye geldiğinde Umut artık peşlerini bırakmasını istedi. Konuşurlarken Harun, Umut’un kardeşi ve annesinin 30 Mart’ta geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybettiğini öğrendi. Harun babasının polisten kaçarken çarptığı aracın Umutların bulunduğu araç olduğunu anladı.

‘BABANIZ EN FAZLA 6 AY DAHA YAŞAMINI SÜRDÜREBİLİR’

Umut babasının doktoruyla görüşmek için hastaneye geldi. Doktor, Rıza’nın Alzheimer hastalığının ilerlediğini ve organlarının düzenli çalışmasını bozmaya başladığını belirterek, “Mevcut şartlar devam ettiği sürece babanız en fazla 6 ay daha yaşamını sürdürebilir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir