Usta Analist: O Meme Coin Patlamadan Önce Çökecek!

Kripto para piyasası ilk çeyrekte güçlü artışlara tanık oldu. Özellikle bazı meme coin’leri patlayıcı fiyat artışlarıyla dikkatleri çekti. Bununla birlikte, Mayıs ayında piyasanın rengi ağırlıklı olarak kırmızıya döndü. Böylece bir çok meme coin de çıktıkları zirvelerden aşağı kaymaya başladı. Piyasada yaptıkları tahminlerle geniş takipçi kitlesi edinen iki analist, zamanında patlayıcı hamleler yapan bir meme coin için sert düşüşler öngörüyor.

Bluntz, odaktaki o meme coin için çöküş ve sonra ralli öngörüyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasada boğucu bir hava var. Sıkışmış durumda olan piyasanın hangi yönde ilerleyeceği belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte analistler bazı tokenler için sert düşüşle öngörüyor. Bluntz takma adlı popüler analist, Solana tabanlı meme coin projesi dogwifhat’ın (WIF) mevcut seviyeden yaklaşık %66 oranında düşebileceğini söylüyor.

Analist, teknik analizlerinde düzenli olarak Elliott Wave teorisini uyguluyor. Bluntz’a göre, WIF muhtemelen düzeltici üç desenli bir dalgayı tamamlama sürecinde. Elliott Wave teorisine göre, bir varlığın fiyatının ana trendi beş dalgalı bir formasyonda hareket ediyor. Düzeltme ise üç dalgalı bir formasyonda gerçekleşiyor. Grafiğine göre analist, WIF’in 1 dolar fiyat civarında dip yapacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte, bu çöküşten sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yükseliş eğilimi öngörüyor.

Kaynak: Bluntz

WIF, şu anda piyasa değerine göre 38. en büyük kripto varlığı konumunda. Yazı sırasında meme coin günlük bazda hafif kayıpla 2,87 dolardan işlem görüyordu. WIF, 10 Ocak’ta 0,069 dolar gibi düşük bir seviyeden işlem görüyordu. Ancak, dört ay içinde 42,61 kat kazançla tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Credible Crypto da WIF için sert düşüş bekliyor

Bluntz’un yanı sıra, Credible Crypto takma adlı bir başka popüler analist de WIF’in ve diğer meme coin’lerin düşmesini bekliyor. Credible Crypto’ya göre, WIF’in mevcut seviyesinden yaklaşık %47 oranında düşmesi muhtemel. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

İnsanlar haftalardır söylediklerimi dikkate almaya başladı. Hala bir göz atmadıysanız ve/veya 2 doların altında bir WIF ve Dogecoin (DOGE) ve diğer meme coinler için yönetim kurulu genelinde büyük düşüşler olasılığına zihninizi açmayı reddettiyseniz, çok geç değil.

Analist, daha sonra yaptığı açıklamada ise WIF’te henüz short pozisyon açmadığını belirtiyor. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:

Şu anda hepinize haber veriyorum! Henüz WIF’i short’lamadım çünkü alamadığımız daha yüksek bir giriş arıyordum. Bununla birlikte, eğer alırsak… kesinlikle bir short açacağım. Bu gerçekleşirse/gerçekleştiğinde manipülasyon için ağlamaya başlamayın. Çünkü size şu anda planı anlatıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir